Ile stron będziemy drukować?

częste drukowanie dokumentów

Pierwsze co warto rozważyć to ilość stron miesięcznie jaką będziesz drukować. W przypadku małej firmy lub większego przedsiębiorstwa to pierwsza jak przychodzi do głowy to drukarka laserowa. Jednak w przypadku gospodarstwa domowego lepszą opcją jest mała drukarka atramentowa, gdzie druk miesięczny nie przekracza kilkunastu kartek. W zestaw wchodzi jeden tusz czarny i jeden kolorowy zawierający trzy kolory na oddzielnych dyszach. Są też drukarki mające każdy kolor CMYK (cyjan, magenta, żółty, czarny) oddzielnie, jednak te zdarzają się dosyć rzadko. Ważną sprawą jest minimalna ilość tj. jedna do dwóch kartek miesięcznie, aby tusz hp 652 nie zasechł.

Jakie rzeczy będziemy przeważnie drukować?

czarny tusz hp 652

oryginalny hp 652

Nawet drukarki atramentowe mają w swojej ofercie tylko i wyłącznie druki czarno-białe. Dlatego warto rozważyć to, czy kolor będzie nam potrzebny lub śmiało możemy z niego zrezygnować. Jednak w przypadku studentów warto zawsze mieć pod ręką drukarkę z kolorowymi wkładami. Do tego zawsze możemy zostać małym punktem fotograficznym, drukując swoje ulubione zdjęcia do ramki we własnym zakresie, kupując jedynie specjalny papier. Tusze też mają swoje zamienniki, więc w niskiej cenie możemy dostać produkt odpowiadający oryginałowi. Istnieje też możliwość napełniania tuszy, więc koszta użytkowania możemy ograniczyć do minimum. Dlatego, jeśli chodzi o małe gospodarstwo domowe lub ucznia/studenta taka drukarka atramentowa czy urządzenie wielofunkcyjne na tusze powinno sprawdzić się całkiem dobrze.

Drukarka atramentowa czy urządzenie wielofunkcyjne?

Największym plusem samej drukarki są gabaryty, w porównaniu do urządzenia wielofunkcyjnego. Łatwo ją schować, łatwo też zarządzać w małej kawalerce lub pokoju gdzie każdy centymetr jest ważny. Jednak dla samej wygody i aby nie gromadzić każdego sprzętu oddzielnie- warto w jedno urządzenie 3w1 się wyposażyć. Szczególnie że często tusze do takich drukarek i urządzeń są takie same (oznaczenia na opakowaniu np.HP 652).