Jak wybrać urządzenia wielofunkcyjne atramentowe?

Szukasz niedrogiej, przyjaznej dla użytkownika i niezawodnej drukarki, która pomoże Ci usprawnić procesy biznesowe? Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne (MFP) może być idealnym rozwiązaniem dla Twojej małej lub średniej firmy. Oferują one funkcjonalność typu „wszystko w jednym”. Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne można wykorzystać do drukowania etykiet, dokumentów, zdjęć, a nawet przechowywania ich w skanerze/serwerze dokumentów/faksie. W tym wpisie na blogu poznamy czym jest atramentowe urządzenie wielofunkcyjne oraz jak działają.

Czym jest atramentowe urządzenie wielofunkcyjne?

urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe to sprzęt, który łączy w sobie możliwości drukowania i skanowania z cyfrową kopiarką/drukarnią. Jeśli chcesz kupić drukarkę do swojej małej firmy, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Atramentowe urządzenia wielofunkcyjne różnią się od laserowych urządzeń wielofunkcyjnych tym, że wykorzystują płynny atrament, który jest nakładany na papier przez maleńkie dysze. W przeciwieństwie do procesu drukowania laserowego, który wykorzystuje ciepło (do stopienia tonera) do stworzenia obrazu, drukowanie atramentowe wykorzystuje reakcję chemiczną pomiędzy atramentem a papierem.

Jak działają atramentowe urządzenia wielofunkcyjne?

Jak wspomnieliśmy powyżej, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne wykorzystują płynny atrament. Atrament ten jest nakładany na papier za pomocą maleńkich dysz, które rozpylają kropelki atramentu tak małe, jak pojedynczy piksel. Kropelki te mają średnicę od 1 do 10 pikolitrów. Typy atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych zostały zaprojektowane tak, aby zadowolić różne typy klientów.