Które tusze wybrać? Oryginalne czy zamienniki?

dobre drukowanie za sprawą zamienników

Jakie są zalety i wady tuszy zamiennych?

Największą zaletą jest cena, często się zdarza, że w cenie kompletu zamienników mamy tylko jeden tusz oryginalny lub jakąś część ceny. Zamienniki cieszą się taką popularnością. Kolejnym plusem jest jeszcze większe ograniczenie kosztów poprzez napełnianie tuszy w punktach specjalizujących się w tym. Wadą może być odrzucenie zamiennika przez drukarkę poprzez uszkodzony chip lub brak możliwości odczytu. Zamienniki poprzez inną konsystencję mogą zablokować głowicę i inne mechanizmy drukarki. Dodatkowo mniej wymagająca kontrola jakości w przypadku zamienników może wpływać na inne uszkodzenia i awarie naszego urządzenia. Dlatego producenci mogą odmówić naprawy gwarancyjnej, jeśli zauważą, że nie używano oryginalnych tuszy hp 1510 w drukarce.

Plusy i minusy tuszy oryginalnych.

Jednym z czołowych argumentów jest jakość druku, która w niektórych przypadkach jest dużo lepsza, wyraźniejsza i głębsza (tzw. prawdziwa czerń) jednak nie jest to reguła. W przypadku drukowania obrazów czy fotografii częściej używa się właśnie produktów oryginalnych niż tych zamiennych lub napełnianych. Dodatkowo użytkując te oryginalne, dalej korzystamy z danych technologicznych, zdrowotnych oraz ekologicznych rozwiązań, przewidzianych przez twórców. Niestety w przypadku ceny ta jest często bardzo wysoka, najczęściej pada sformułowanie im tańsza drukarka, tym droższa eksploatacja i to bardzo cenna uwaga.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Tutaj ocenę pozostawiam wam, dlatego że to indywidualna ocena, których tuszy będziemy używać. W przypadku zamienników musimy się liczyć z tym, że drukarka może się uszkodzić lub sam zamiennik nie zadziała. Mamy większe ryzyko uszkodzenia sprzętu i ryzyko utraty gwarancji. Jeśli stawiamy na oszczędność i jesteśmy świadomi ryzyka, taki zamiennik będzie dobrym wyborem. W przypadku oryginalnych tuszy hp największym problemem jest cena produktu, ponieważ ta może być nawet dwukrotnie lub trzykrotnie wyższa. Jednak mamy pewność, że nasza drukarka będzie działać na nich bez zarzutu. Jednak jeśli zależy nam na jakości druku i długiej eksploatacji to postawmy na tusze oryginalne.