Po założeniu nowego tuszu drukarka HP nie drukuje. Co dalej?

Założenie nowego pojemnika z tuszem do drukarki HP wydaje się być zadaniem bardzo prostym. Zdarza się jednak, że tusze HP są nowe a drukarka nie drukuje. Co robić w takiej sytuacji?

Czy pojemnik z tuszem jest uszkodzony?

Bardzo rzadko, ale zdarza się, że tusz do drukarki HP jest po prostu uszkodzony. Taki pojemnik trzeba zwyczajnie oddać do sklepu i złożyć reklamację. Najczęściej tak się dzieje przy tak zwanych zamiennikach, tam procent pojemników uszkodzonych jest niemały. Najczęściej jednak brak możliwości drukowania wynika z zupełnie innych powodów.

Czy to odpowiedni tusz?

Na początku warto się upewnić czy założony tusz do drukarki HP jest odpowiedni. Każda drukarka ma przypisany model tuszu, z którym współpracuje. Niekiedy założenie innych, podobnych jest możliwe, ale drukowanie już nie. Jeśli tusz jest zły, trzeba po prostu wymienić go na właściwy.

Sposób założenia

Trudno założyć tusz w nieodpowiedni sposób, ponieważ tusze HP mają odpowiednie wycięcia i da się je założyć tylko w jednej pozycji. Zawsze jednak można za mało go wcisnąć, przez co drukarka po prostu go nie będzie widzieć. W komputerze w tej sytuacji może pojawić się komunikat o braku pojemnika na tusz. W takiej sytuacji zakładanie pojemnika warto powtórzyć, ewentualnie delikatnym papierem ściernym przeczyścić metalowe elementy, którymi płyną sygnały z drukarki do pojemnika, co ważne zarówno na pojemniku jak i w drukarce.

A może to problem z połączeniem?

Przy drukarkach połączonych z komputerem kablem, warto też sprawdzić, czy coś się nie rozłączyło. Bardzo często przed założeniem pojemnika na tusz, trzeba przesunąć drukarkę, by ułatwić sobie tę pracę. W tym momencie może dojść do rozłączenia przewodu łączącego drukarkę z komputerem, czy przewodu zasilacza. Zawsze więc warto rozpiąć wszystkie kable i podłączyć jeszcze raz.

Po takich staraniach drukowanie powinno już być możliwe. Jeśli nadal nie jest, trzeba szukać innych przyczyn tej sytuacji.

Tusze HP dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/tusze-hewlett-packard-hp-zamienniki-oryginalne-c-50200000003.html