Tonery do drukarek laserowych – co warto o nich wiedzieć?

Toner to drobny, barwny proszek stosowany w kserografii w celu otrzymania obrazu kopiowanego oryginału. Posiada on specjalne właściwości magnetyczne, potocznie nazywany jest suchym atramentem. Składa się zazwyczaj z dwóch frakcji – odpowiednio zabarwionych, drobnych i większych kulek szklanych z żywicy termoplastycznej. W użytkowaniu tonery mają te zalety, iż są bardzo wydajne i nie zasychają. Oryginalne tonery do drukarek kupuje się znacznie rzadziej, niż oryginalne tusze do drukarek.

Jak przebiega proces drukowania tonerem?

drukarka hp lasejet p 1102Tonery do drukarek umieszczane są w pojemniku, który jest elementem mechanizmu drukującego. Stanowi on oddzielną część drukarki. Konstrukcja toner hp p1102 dostosowana jest do wielkości drukarki, którą ogranicza wielkość zasobnika na proszek. W tym miejscu musi pozostać dodatkowe miejsce na powietrze. Kolejno, proszek do druku laserowego musi być rozbijany i mieszany z powietrzem, tak aby właściwie podawany na wałek magnetyczny. Na samym początku proszek nanoszony jest na papier w odpowiednie miejsce, następnie zaś zostaje utrwalony przy pomocy grzałki. Toner do drukarki, który nie zostanie utrwalony będzie można po prostu strzepać z kartki.

Wydajność tonerów do drukarek laserowych

Drukowanie laserowe przy pomocy tonera pozwala na osiągnięcie wydruków o rozdzielczości rzędu setek, a nawet kilku tysięcy punktów na cal. Jeden ładunek tonera wystarcza na tysiące stron wydruków. Jeden toner do drukarki laserowej to nawet od 1 tysiąca do ponad 40 000 wydrukowanych stron. Dobrze dobrany toner  gwarantuje wysoką jakość każdego wydruku, a ponadto wyższą produktywność tego typu urządzeń. Warto, więc zakupić kolorowe oraz czarne zamienniki oryginalnych kartridży, które zmniejszają koszty kopiowania nawet do 60%. Jeśli nie, bez przeszkód możemy zdecydować się na oryginalne materiały eksploatacyjne wprowadzane na rynek przez czołowych producentów drukarek. Zostały one zaprojektowane i wykonane ściśle na potrzeby danego urządzenia.