Wymiana tuszu w drukarce HP

najlepsze tusze do drukarek w atrakcyjnych cenach

Posiadasz drukarkę marki HP, korzystasz z niej każdego dnia aż przychodzi moment, gdy potrzebna jest wymiana tuszu. Nagle okazuje się, że drukarka nie rozpoznaje nowego zbiornika z tuszem HP lub tonera? Taka sytuacja ma miejsce coraz częściej, nie tylko w drukarkach tej jednej firmy. Powodów tej sytuacji jest wiele i jest to jeden z najczęstszych problemów.

Niezależnie od marki i modelu, użytkownicy drukarek często poszukują sprawdzonego sposobu na rozwiązanie problemu. Drukarki są kapryśnym sprzętem, chociaż aktualnie ich rozwiązania są nowoczesne ten peryferyjny sprzęt potrafi spłatać figle. Dlaczego tak się dzieje?

Problemy

Komunikaty wyświetlane na monitorze komputera lub ekranie drukarki najczęściej informują o braku połączenia drukarki z tonerem o tym, że drukarka nie wykryła kasety z tuszem, o niskim poziomie lub jego braku, o niewykryciu kartridża.

Przyczyny

Wyróżnia się parę podstawowych problemów, posłużymy się przykładem drukarek i tuszy HP.

Kasowanie pamięci wewnętrznej – każda drukarka domyślnie sama rozpoznaje nowy zasobnik z tuszem hp, po czym resetuje pamięć drukarki w celu prawidłowego wyświetlenia jego poziomu . Może zdarzyć się, że reset drukarki nie nastąpi automatycznie i drukarka wciąż widzi stary.

Paski ochronne zasobników – każdy nowy wkład jest zabezpieczony przez specjalny pasek ochronny. Zdarza się, że ktoś zapomni o zerwaniu tego paska co uniemożliwia pobranie tuszu.

Chip zasobnika – zasobniki posiadają maleńkie chipy na swoich obudowach, za ich pomocą następuje wymiana informacji z drukarką np. ilość tuszu. Jak każdy styk elektryczny ulec może uszkodzeniu lub zabrudzeniu Warto czasem przeczyścić chip.

Kartridże HP – firma w jednej z aktualizacji oprogramowania wprowadziła funkcję ochronną kartridża. System automatycznie wykrywa kasetę z tuszem HP i łączy ją z posiadaną wersją drukarki. Montując kasetę w innej drukarce włączy się tryb ochronny.

Rozwiązanie problemów

Przede wszystkim nie denerwujmy się, rozwiązanie jest bardzo proste i sprowadza się w większości przypadków do resetu pamięci drukarki. Czynność ta jest bardzo prosta i każdy powinien poradzić sobie bez problemów. Po pierwsze trzeba wyłączyć drukarkę i odpiąć kabel zasilający, następnie pozostawić drukarkę na kilka minut. Włożyć nowy kartridż i włączyć drukarkę. Powyższe operacje powinny zresetować pamięć drukarki dzięki temu zabiegowi możliwe będzie skorzystanie z nowego tuszu hp. – który można kupić w sklepie Dr Tusz – z tuszami do drukarek wszystkich marek.