Czy drukarki laserowe są faktycznie takie tanie?

tanie drukarki laserowe są dobre

Drukarki laserowe szturmem zdobyły rynek, dając nam szybki i bardzo tani druk. Może nam się wydawać, że zakup jednego toneru do drukarki jest drogi. Jednak przeliczając to na ilość, wychodzi kilka groszy za 1000-2000 stron. Porównując to z pierwszym lepszym tuszem atramentowym, gdzie wydrukujemy 300-400 kartek za cenę nawet 50 groszy. W takim przypadku widzimy, że cena jednak jest dużo niższa a możliwości o wiele większe. Oczywiście mamy też bogaty zakres zamienników, które niekiedy potrafią wydrukować o wiele więcej, ale nie jest to regułą. A cena takiego zamiennika jest jeszcze niższa, czasem nie tracąc na jakości.

Czy tonery można poddać regeneracji?

Oczywiście, że tak! Można je napełniać, zaoszczędzając na tym kilkanaście złotych- nie tracąc na jakości drukowania. Wiele firm ma w swojej ofercie regenerację, dzięki czemu można jeszcze bardziej zaoszczędzić na eksploatacji drukarki. Oczywiście takie tonery Dr Tusz możemy napełniać kilkukrotnie i poddawać je naprawom. Firmy te także dają gwarancję jakości do wyczerpania środka drukującego. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla nas jako klientów i zdecydowanie poprawia cenę eksploatacji urządzeń.

Technologia laserowa i jej plusy.

Największym plusem pyłków jest ich długowieczność. Drukarka może stać w szafie i nie być używana cały rok, jednak przy potrzebie wydrukowania nadal działa bez zarzutu. Czasem wystarczy energicznie potrząsnąć tonerem i dzięki czemu pyłek odejdzie od ścianek i możemy drukować dalej. Oczywiście zakup i wymiana tonerów kolorowych jest większy, jednak w przeliczeniu na kartkę koszt jest zdecydowanie mniejszy, a wydrukowanych stron jest o wiele więcej. Dodatkowo wymieniając toner, w niektórych przypadkach nie wymieniamy tylko pojemnika na pyłek, a część mechanizmu co zdecydowanie przedłuża żywotność drukarki. W tym przypadku również zwycięzcą jest tania i szybka drukarka laserowa.