Drukarka atramentowa- jaką wybrać?

najlepsze i najtańsze drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe należą do najchętniej kupowanych urządzeń drukujących do gospodarstw domowych. Świetnie sprawdzają się przy małej ilości druku. Ponadto, przyjmuje się, że zdecydowanie lepiej radzą sobie z wydrukiem grafik i zdjęć aniżeli drukarki laserowe. Jakie są ich zalety i na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Zalety drukarek atramentowych

Modele drukarek atramentowych przez lata uległy dużym przemianom. Obecnie nawet urządzenia tego typu o niższej cenie mogą tworzyć obrazy wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do modeli laserowych, atramentowe drukarki nie potrzebują czasu na rozgrzanie elementów. Proces drukowania rozpoczyna się niemal od razu. Nie oznacza to jednak, że będą szybsze. Sam wydruk odbywa się wolniej w porównaniu do urządzeń laserowych, dlatego drukowanie większej ilości dokumentów wymaga zakupienia drukarki laserowej. Właśnie z tego względu dobrze sprawdzą się w firmach. Drukarki atramentowe posiadają za to mniejsze rozmiary, dlatego bez większego problemu można je ustawić na każdym biurku. To także dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują mobilnego urządzenia.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

W przypadku drukarek laserowych, za jakość druku odpowiada także odpowiedni rodzaj papieru oraz dobry tusz. Najlepszy będzie tusz pigmentowy, gdyż zapewnia o wiele lepszą precyzję i ostrość, aniżeli ma to miejsce przy zastosowaniu tuszu opartego na barwnikach. Koszt eksploatacji drukarki atramentowej jest w dużej mierze uzależniony od ceny tuszu, dlatego dobrze jest ją sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zakup oryginalnych tuszów w dłuższym okresie może okazać się dużym wydatkiem, dlatego wiele osób decyduje się na wybór zamienników.

Drukarki atramentowe to dobry wybór jeśli szukamy urządzenia na użytek własny. Ich zakres cenowy jest bardzo różnorodny, wiele zależy zatem od naszego budżetu.