Urządzenie wielofunkcyjne

Zintegrowane urządzenia biurowe są obecnie bardzo popularne i chętnie używane. Zazwyczaj składają się one z drukarki, skanera, ksera i często z faksu. Rynek oferuje wiele rozwiązań technologicznych (laserowych czy atramentowych), stąd warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Jednak najbardziej pospolite są modele atramentowe.

Cechy urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego

Tego typu sprzętu używa się głównie w gospodarstwach domowych i niewielkich przedsiębiorstwach. Jego zaletą jest to, że odwzorowuje rzeczywiste barwy. Szczególnie cenią go sobie graficy i projektanci. Niektóre wersje dają możliwość korzystania z niestandardowych arkuszy papieru (innych niż A4). Atramentówki są tańsze od swoich laserowych odpowiedników, ale przy tym mniej wydajne.

Kluczowe parametry

Decydując się na konkretne urządzenie, należy określić, jaki rozmiar papieru będzie używany w drukarce i ksero. Również gabaryty mają duże znaczenie szczególnie w mniejszych firmach czy domach, gdzie nie przewiduje się miejsca na duży kombajn. Innym znaczącym parametrem jest typ łączenia się. Drukarki atramentowe mają standardowo wbudowane WiFi. Mimo iż najbardziej popularnym sposobem łączenia nadal pozostaje złącze USB, w sytuacji łączenia się dużej liczby urządzeń takie rozwiązanie może się nie sprawdzić. Można też łączyć się za pomocą Ethernetu czy karty pamięci.

Kolejną metodą, która staje się coraz bardziej popularna, jest aplikacja SMART. Inną znaczącą kwestią jest prędkość urządzenia, miesięczna wytrzymałość obciążeniowa, a także pojemność podajnika na papier. Wymienione parametry wiążą się bezpośrednio ze zużyciem energii, czyli mniej lub bardziej ekonomicznym użytkowaniem. Drukarka oraz ksero mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wydajność.

Ostateczna decyzja powinna być podejmowana na podstawie indywidualnych potrzeb czy też wymagań klientów.

Urządzenie wielofunkcyjne HP można zamówić ze strony http://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-atramentowe-kolorowe-hewlett-packard-c-80000012102.html